Mida järgida magamistoa kujundamisel?

Magamistuba on koht, kus soovime tunda end mugavalt ning lõõgastunult. Me veedame magamistoas psna suure osa oma elust ning see on teie privaattsoon, seega peaksime selle sisustamisele ja kujundamisele pöörama erilist tähelepanu. Väga palju inimesed usuvad, et magamistuba peaks olema eriliselt mõnus paik, kus saab puhata ja lõõgastuda. See on just see ruum, kuhu ei soovitada kasutada erksaid värve, sest need ei ole just eriti rahustavad. Värvid, mis sobivad magamistuppa, on pigem soojad ja neutraalsed.

Üks reegel magamistubade kohta, millega peaaegu igaüks nõustub, on see, et magamistoa põrand ei tohiks olla marmorist, kuvist ega kahhelplaatidest. Kõige enam kasutuatav põrandakattematerjal magamistoas on  puit või vaipkate. Sa ei taha marmorist või kivist põrandat eelkõige seetõttu, et ei ole väga mugav ärgata hommikul ning tunda jääkülma põrandat jalge all. Vaip tundub selgelt kõige soojema lahendusena magamistoa põrandakatete hulgas ning on seetõttu väga populaarne valik. Magamistuppa võiks paigaldada ka kapi või ehitada sisse garderoobi, et vältida erinevate asjade kogunemist ja seetõttu pidevast segasusest magamistoas. Kindlasti tuleb läbi mõelda see, kuhu oma asjad magamistoas paigutada, et selle koristamine oleks võimalikult lihtne.

Kui alustate magamistoa sisustamise ja muutmise plaane tegema, siis peaks esimesena välja valima tekstiilid ning otsustama, mis värvi peaksid tulema magamistoa seinad. Kui kardinate ning voodikatete ja muude tekstiilide tegumood ning magamistoa värv valitud, siis jääb teil üle vaid loota, et mööbel, mille te olete valinud, sobib muu sisekujundusega. Seinakattematerjalide puhul ei ole mõistlik kulutada ülemäära palju. Tegelikult, kui te tunnete kedagi, kes tegeleb fotograadiaga, siis on just magamistuba ideaalne koht selleks, et seinale panna midagi unikaalset ning kordumatut. Kui teile aga fotod ei meeldi, siis ehk tunnete münda kunstnikku, kelle käest oleks võimalik saada mõned maalid, mida ilusalt raamituna seintele riputada. Igal juhul on teie magamistoal arvatavasti väga ainulaadne atmostfäär, sest unikaalsed pildid ripuvad seintel.

Magamistoa valgustamise puhul valitakse reeglina üks suur laevalgusti toa keskel. Lisavalgustitena võib kasutada põranda või seinalapme voodi peatsis. Valgustite ilmestamiseks aga kasutada erinevaid lambikupleid, mis sobivad teie magamistoa üldise stiiliga. Lisaks kõigele muule võib magamistuppa lisada ka meeleoluvalgust või meelelahutuskeskust muusikakeskuse või kodukino näol. Naiste puhul tuleb arvestada ka erinevate elektriliste seadmetega nagu föönid, koolutajad, sirgendajad jne. Seetõttu on oluline, et pistikud ja lülitid oleksid magamistuppa planeeritud juba sellele võimalusele mõeldes ning neid oleks pigem rohkem, kui vähem.

Ühs suurepärane nipp magamistoale stiilse välimuse andmiseks, on valida kõik tekstiilid ning kattes sama tooni või vähemalt omavahel sobivad. Nii võik näiteks voodikate ja kardinad olla samast materjalist. Paljudel inimestel on magamistoas väga tumedad kardinad, et hoida hommikupäike magamistoast eemal. Tumedatele kardinatele on aga alternatiiviks paigaldada kaks kihti heledamaid kardinaid, mis blokeerivad päikesevalguse reeglina sama hästi. Kui teie magamistuba on aga väike, siis on heaks lahenduseks ksautada seintel peegleid, mis muudavad ruumi visuaalselt suuremaks ning ka valgusküllasemaks.

Te veedate magamistoas arvatavasti olulise osa  oma elust ning see peab olema privaatne paik, kus end hästi tunda, seega peaksite selle sisustamisele ja kujundamisele pöörama erilist tähelepanu ning kõik lahendused ning värvitoonid hoolega läbi mõtlema, et miski teid hiljem häirima ei hakkaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga