Kontorimoobel

Kvaliteetse kontorimööbli ostmiseks ei pea alati minema IKEA poodi. Meeldivalt suure ja kvaliteetse valikuga üllatavad kamitmed kodumaised tootjad. Kontorimööbli ehk büroomööbli juures on üheks olulisimaks komponendiks kontoritool ehk töötool. Töötooli tähtsaim osa on seljatugi ning seetõttu on oluline, et see oleks ergonoomiliselt vormitud, istudes mugav ja mitte liialt pehme. Samuti ei ole vähem oluline nimmepiirkonna piisav toestamine. Tänapäeval on juba paljudele toolidele nimmetugi seljatoe sisse disainitud, kuid selle puudumisel on alati võimalik lisada nimmetoepadi. Tähelepanu tasub kindlasti pöörata ka kattematerjalile – eelkõige võiks arvestada seda, et materjal oleks hingav, kergesti puhastatav ning ka vastupidav. Intera kontorimööbel pakub selles osas palju mugavaid lahendusi.

Pilt hinnavaatluse lehelt
Pilt hinnavaatluse lehelt

Kontoritooli kõrguse reguleerimine on kõikidel töötoolidel olemas. Lisaks sellele peaks korralikul töötoolil olema võimalus ka sättida istme sügavust. Väga oluline on, et istudes oleks tagatud pidev kontakt seljatoega ning toolil istumine ei oleks jäik ja staatiline, vaid dünaamiline. Selleks on korralikud kontoritoolid varustatud sünkroon- ehk kiikemehhanismiga, mis tagab seljatoe ja istme sünkroonse liikumise just vastavalt sellele, kuidas istuja toolis liigub. Selliselt säilib õige selja ja istme toestamine. Korralikul kontoritoolil võiksid kindlasti olla käetoed, mida saaks kasutaja järgi reguleerida. Tugede esmane ülesanne on toestada käsi, et vältida üleliigseid pingeid õla- ja kaelapiirkonnas. Seetõttu peaksid nad olema vähemalt üles ja alla reguleeritavad.

Millest sõltub kontoritoolide hind

Töötoole on sarnaselt teiste mööbliesemetega saadaval kõikvõimalikus erinevas hinnaklassis. Kindlasti tasub silmas pidada, et head kvaliteeti üliodavalt ei saa ja pigem tasub investeerida keskmise või kõrgema hinnaklassi tootesse. Paljud tuntud tootjad pakuvad ka ise erinevas hinnas toole. Näiteks Elke

Hinna määravad erinevate mehhanismide ja lisade (sh peatugi) olemasolu, samuti materjalid, mida on tooli valmistamisel kasutatud. Näiteks on paljud tuntud tootjad liikumas üha rohkem seda teed, et töötooli tootmine oleks võimalikult roheline. Nii näiteks on paljud kasutatud materjalid taaskasutatavad. Eelnevalt mainitud tootja Interstuhli toodete puhul on kasutatud 99% taaskasutatavaid materjale. Eriliseks omaduseks võib lugeda kallimate töötoolide puhul seda, et kõik põhikomponendid toodetakse ainult konkreetsele mudelile, mitte ei kasutata neid mitmete erinevate mudelite loomiseks.
Üheks hinna mõjutajaks on kindlasti ka disain. Järjest enam on näha puhtamaid vorme ning seda, et reguleerimismehhanismid ja kõiksugu nupud on konstruktsiooni sisse ära peidetud. Sobivat kontoritooli valides tuleks kindlasti mõelda enda tervisele ja arvesse võtta seda, et iga tool tuleb reguleerida vastavalt selle kasutajale individuaalselt. Vaid nii saab töötool oma ülesannet täita. Hea tool ei suuda küll haiget selga parandada, kuid aitab seljaprobleeme kindlasti ennetada.

Kõige parema valiku kontorimööblit leiad Intera kodulehelt www.intera.ee

Sisustus Ehitus ja Tehnolahendused